صداگذاری شخصیت های انیمیشن و کارتون

صداگذاری شخصیت های انیمیشن و کارتون

تلفیق تخصص،علم و تجربه جهت صداگذاری انیمیشن توسط آواگر
تلفیق تخصص،علم و تجربه جهت صداگذاری انیمیشن توسط آواگر

انیمیشن یکی از جذاب ترین هنرها برای اهداف تبلیغاتی ، علمی ، آموزشی ، اجتماعی و … به حساب می آید. فعالیت در زمینه انیمیشن نیازمند ظرافت های هنری ، تخصص و علم کافیست . بخش انیمیشن آواگر درکنار دوبلور ها و گویندگان حرفه ای و مجرب صداگذاری انیمیشن ها را برای ما لذت بخش و جذاب و در عین حال ساده گردانده است.
صدا گذاری شخصیت های انیمیشن و کارتون ، ضبط صدا ویژه ی کاراکترهای کودکانه ، ضبط صدای عروسک های نوستالژی ، ضبط صداهای مورد نیاز جهت سازندگان و توسعه دهندگان بازی ، صدای شخصیت های انیمیشن ، صدای شخصیت های فانتزی برای کلیپ های تبلیغاتی ، ضبط صدا جهت استفاده در قطعات طنز ، موشن گرافیک و دوبلاژ از جمله خدماتی است که با بالاترین کیفیت، توسط دوبلورها و گویندگان مطرح و حرفه ای صدا و سیما در استودیوی مجهز مجموعه آواگر ضبط و ارائه میگردد.

جهت دانلود نمونه صدای شخصیت های کارتونی اینجا کلیک کنید.

جهت آشنایی بیشتر شما با انیمیشن و کاربرد های آن در ادامه مطالبی به اختصار ارائه شده است.

انیمیشن چیست؟

پویانمایی یا انیمیشن (به انگلیسی: Animation) نمایشِ تُند و پیوسته تصاویری از اثرِ هنریِ دوبعدی، یا موقعیت‌های مدل‌های واقعی، برای ایجاد توهم حرکت است. حرکت روان تصاویرِ پویا در انیمیشن ها، ناشی از یک خطای دید است که به دلیل پدیده ماندگاری تصاویر پدید می‌آید. انیمیشن می‌تواند در قالب هر دو رسانه آنالوگ مانند فیلم متحرک، نوار ویدئو یا در رسانه‌های دیجیتال؛ پویانمایی فِلش، ویدئوی دیجیتال ضبط شده یا “GIF” پویا باشد. برای نمایشِ انیمیشن می‌توان از یک دوربین، رایانه یا یک پروژکتور با فن‌آوری‌های نو استفاده کرد. رایج‌ترین روش برای نمایش پویانمایی، سینما یا ویدئو است. انیمیشن به دو روشِ سنتی و روش دیجیتال ایجاد می‌شود. اِستاپ ‌موشن شیوه‌ای از انیمیشن است که در آن با جابجایی یا تغیرِ مکان، شکل یا حالتِ اشیاء به صورت دو یا سه بعدی با استفاده از برشِ لبه‌های کاغذ، رنگ‌آمیزیِ فیلم‌های شفاف یا عروسک؛ و ثبت هر لحظه از قاب به شکل یک تصویر، و نمایشِ پیوسته تصاویر جایگزین شده، با تصاویر قبلی و معمولاً با ۲۴، ۲۵، ۳۰ یا ۶۰ قاب در ثانیه، یک اثر انیمیشن ایجاد می‌شود.

کاربردهای انیمیشن

تولید تیزر های تبلیغاتی
برنامه های علمی آموزشی
جلوه های ویژه یا انیمیشن ترکیب شده با فیلم
ساخت انیمیشن برای سرگرمی کودکان و نوجوانان
ساخت محیط های شبیه سازی شدهﻯ واقی
ساخت بازی های کامپیوتری و …

روش های ساخت انیمیشن

ساخت انیمیشن نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد و در واقع خلق یک اثر انیمیشن خاص و تاثیر گذار و حرفه ای جز سخت ترین حرفه ها محسوب میشود. انیمیشن ها روش های ساخت بسیار گوناگونی دارند که یکی از این روش ها استفاده از کامپیوتر است. انیمیشن های کامپیوتری با استفاده از نرم افزار های مخصوص ساخته می شوند. ساده ترین نرم افزار هایی که میتوان برای ساخت انیمیشن از آن استفاده کرد می توانند Maya ، ۳DMax و بسیاری از نرم افزار های دیگر باشند که هر کدام معمولاَ کاربرد و برتری خاصی نسبت به دیگر نرم افزار ها دارند.

توسط
تومان