ضبط صدا برای پادکست

ضبط صدا برای پادکست

یکی از روش هایی که امروزه محبوبیت زیادی در بین صاحبان مشاغل پیدا کرده است پادکست ها میباشند. برای تبلیغات، معرفی محصول و یا هر مطلبی که نیاز به شنیده شدن دارد میتوان از پادکست صوتی استفاده کرد.
ضبط صدا برای پادکست صوتی، کتاب صوتی و … از جمله خدماتی است که در مجموعه آواگر ارائه میگردد. گویندگان مطرح در مجموعه آواگر و تیم مجرب ما آماده ارئه با کیفیت ترین خدمات برای شما بزرگواران میباشند. ارائه کار هنری زیبا و تاثیرگذار نیازمند صدای دلنشین به همراه تخصص و امکانات به روز میباشد . ما در این راه کنار شما هستیم. کافیست با ما تماس بگیرید.

ضبط صدا برای پادکست توسط تیم حرفه ای آواگر
ضبط صدا برای پادکست توسط تیم حرفه ای آواگر

پادکست چیست؟

پادکست، جدید ترین روش برای تولید و پخش محتوای صوتی در رسانه های دیجیتال و به عبارتی دیگر یکی از روش‌های انتشار پرونده بر روی اینترنت است. پادکست‌ها به دو طریق پخش آنلاین از رویِ دکمه پخش در صفحه وب یا دانلود فایلِ صوتی روی سیستمِ کامپیوتر یا موبایل و اجرایِ آن شنیده می‌شود. پادکست از ترکیب دو واژه (broadcast و ipod) تشکیل شده است.
broadcast در زبان انگلیسی به معنای انتشار است و ipod پخش‌کننده موسیقی شرکت اپل است. از ترکیب این دو واژه، padcast ساخته‌شده است. معادل پیشنهادی برای واژه پادکست، پادپخش، وبلاگ صوتی، رادیو اینترنتی و رادیو نت میباشد که واژه پادپخش عامیانه تر و برای مخاطبان آشناتر است.

ویژگی های پادکست

  • ضبط صدا مانند Radio Broadcasting و Online Audio/Video streaming است که اطلاعات را به شکل فایل‌های صوتی ارائه می‌کنند.
  • پادپخش به روش Pull Technology عمل می‌کند. در روش Pull Technology، مشتری تقاضاهایی دارد و بر اساس نیازهایش به محتوای وب‌سایت دسترسی پیدا می‌کند. برخلاف روش Push Technology که روش کار رسانه هایی مانند تلویزیون و رادیو است و در این روش محتوا به مخاطب تحویل داده می‌شود، بدون پرسیدن پاسخی از مخاطب و دانستن نیازهای او در آن لحظه.
  • در رادیو اینترنتی، این امکان وجود ندارد که کاربر، محتوا را عقب و جلو ببرد و قسمتی از محتوا را گوش کند درحالی‌که در پادکست کاربر میتواند به هر قسمتی از فایل که نیاز دارد دسترسی داشته باشد و آن را کنترل کند.
  • بعد از دریافت فایل صوتی از اینترنت برای استفاده مجدد از فایل نیازی به اتصال به اینترنت نیست. در بعضی از روش‌ها، پس از دریافت نیز به اینترنت نیاز است.
  • پادکست‌ها در دستگاه‌هایی به‌جز کامپیوتر نیز اجراشدنی هستند. دستگاه‌هایی که پادکست‌ها را اجرا می‌کنند، بسیار کوچک و قابل‌حمل هستند و در هر زمان و هر مکانی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.
  • در پادکست با تنظیم نرم‌افزار، کپی محتوا به دستگاه پخش آن به‌طور خودکار انجام‌شده و کاربر همیشه آخرین و جدیدترین اطلاعات را در دستگاه پخش محتوای صوتی خود خواهد داشت و دیگر نیازی به سر زدن به وب‌سایت‌ها و اطلاع از محتوای جدید نخواهد بود.
توسط
تومان