تورج مهرزادیان

تورج مهرزادیان

تورج مهرزادیان متولد ۱۹ دی ۱۳۲۹ در تهران، با نام اصلی غلامرضا مهرزادیان گوینده (صداپیشه)، مدیر دوبلاژ، مدرس گویندگی، بازیگر و کارگردان است. صداپیشگی در بسیاری از فیلم های سینمایی و مجموعه های تلویزیونی وی را به یک دوبلور برجسته و نامی در ایران تبدیل کرده است.

وی تحصیلات ابتدائی خود را در دبستان رازی واقع در خیابان مشیر السلطنه و دبستان اکباتان واقع در انتهای امیریه و تحصیلات دبیرستان را در دبیرستان حکیم نظامی و نقش جهان به اتمام رساند. در دوران دبیرستان هر سال در مسابقات هنری ناحیه‌ای مقام اول آواز و گویندگی را کسب می‌کرد. در سال ۱۳۴۵ به رادیو دعوت شد.

در آنجا برنامه‌ای بود به نام «برنامه جوانان» به سرپرستی «امیر حسین مهرپور» و به تهیه کنندگی «غلامرضا طباطبایی». مدت ۶ ماه در آن برنامه گویندگی کرد. در این مدت هم با استاد محمد نوری آشنا شد و مدت کوتاهی تحت تعلیم ایشان بود. هم در رشته آواز و هم در چند نمایش‌نامه رادیوئی ایفای نقش می‌کرد. بعد از پایان تحصیلات دبیرستانی به عضویت یکی از کاخهای جوانان در جنوب شهر تهران در آمد. در آنجا با تئاتر آشنا شد و اولین نمایشنامه‌ای که بازی کرد. «دکتر فاوست» به کارگردانی «فرامرز باصری» و با بازیگری حبیب اسماعیلی و معصومه تقی‌پور در سال ۱۳۵۰ بود.

از سال ۱۳۵۵ تا الآن تورج مهرزادیان گوینده و مدیر دوبلاژ فیلم های بزرگی بوده. و جای هنر پیشگان بزرگی همچون: “کیفر ساترلند، جیسون استاتن، ساموئل جکسون، هاروی کیتل و…” گویندگی کرده است. صدای تورج مهرزادیان را میتوان در بسیاری از فیلم های دوبله شده صدا و سیما شنید.

او می‌گوید:

هنوز عاشق شعر و موسیقی و تئاتر و سینما و به خصوص صدا هستم…

 

 

جهت دانلود نمونه صدای تورج مهرزادیان کلیک کنید

 

همین حالا سفارش ضبط صدا خود را ثبت نمایید

 

 

توسط
تومان